czwartek, 20 lutego 2014

Książki

Dziś witam Was książkowo :) Ja osobiście uwielbiam czytać, choć niewiele mam na to czasu. Bo musicie wiedzieć, że ja każdą czynność w moim codziennym życiu muszę celebrować. Kiedy robię coś dobrego do jedzenia - nie lubię jeść tego w pośpiechu, tylko powoli się delektować. Gdy puszczam dobry film - muszę mieć ciszę, przytłumione światło i lampkę winka albo jakieś dobre jedzonko. A gdy zasiadam do książki - muszę mieć co najmniej godzinę wolnego czasu na czytanie i pyszną kawkę. Za to nie potrzebuję absolutnej ciszy - bo w książki to ja się zapadam całkowicie i bez reszty, i otaczający świat do mnie nie dociera. Trudno też mi się wydostać z nich, nieraz jeszcze długo po odłożeniu lektury żyję życiem jej bohaterów :) Dziś podjęłam pierwszą próbę zrobienia książek z modeliny - są to zawieszki na łańcuszek. Nie jest to żadna rewelacja, no ale to mój debiut ;) Jedną zrobiłam e stylu bardziej nowoczesnym, kartki są bialutkie. Próbowałam na nich odbić druk z gazety, i na żywo jest to odrobinę widoczne - na zdjęciach niewiele widać, muszę ten sposób jeszcze dopracować :) Druga książka jest zamknięta, zrobiona z grubą okładką w starym stylu, z dużymi zdobieniami. Próbowałam ją także "postarzeć" suchymi pastelami w kolorze czarnym i ciemnego brązu :) Pomysł na nią znalazłam tutaj :) Oto one:
Szkic ze zdjęć pojedynczych książek to pierwsza strona z jednej z moich ulubionych książek z dzieciństwa - "Królestwo Bajki". Dostała ją moja mama kiedy była małą dziewczynką. Książka ma jakieś 50 lat, jest mocno naruszona zębem czasu, ale jej zapach, pożółkłe strony i piękne ilustracje zasługują na wzmiankę na moim blogu!!! Zaraz Wam ją pokażę :)
Czyż nie jest piękna? A jej zawartość jest jeszcze lepsza, zwłaszcza opowieść o małym Znajduszku :) Pozdrawiam Was wszystkich i do następnego razu :)Było mi bardzo miło Was gościć, dziękuję za wszystkie komentarze :) Każdy z nich pomaga mi znaleźć dobry kierunek w tym, co robię, i dodaje wiele energii do dalszej pracy :)

3 komentarze:

 1. Też lubie dobre książki. Twoje miniaturki,cudne!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Jako dziecko miałam z tego wydania baśnie. Książki wyszły bardzo fajnie, więc uważam, że debiut całkowicie udany.

  OdpowiedzUsuń
 3. I ja molem książkowym jestem ! Śliczusie te Twoje miniaturki :)
  Pozdrawiam :) Bea

  OdpowiedzUsuń

Kochani, dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze - wszystkie razem i każdy z osobna! Zapraszam znów :) Do zobaczenia!

Copyright © ModeJolina , Blogger