środa, 31 grudnia 2014

Polecenia noworoczne :)

A więc to już dziś.
Stary Rok robi ostatnie porządki, załatwia ostatnie sprawy, szykuje kreację i w wielkim stylu odejdzie dziś o północy, robiąc tym samy miejsce dla Nowego Roku.
Czy ten Nowy będzie lepszy? Tego nie wiemy niestety. Ale na pewno będzie Nowy - nieznany, inny. Na razie jest okryty tajemnicą, budzi dreszcz niepewności, jedni się go lękają, myśląc, co przyniesie, inni oczekują go już podekscytowani i niecierpliwi :)
A Wy macie jakieś noworoczne postanowienia? Ja nic nie postanawiam - boję się, że nic z tych moich postanowień i tak nie wyjdzie. Ale mam dla siebie listę poleceń, które zamierzam umieścić w jakimś widocznym miejscu, i stosować się do nich. To będzie taka moja lepsza, mądrzejsza ja, przemawiająca do mnie z kartki i mobilizująca mnie do pracy nad sobą :) Brzmią tak:

NIE NARZEKAJ!!!
PAMIĘTAJ: TO DOM JEST DLA CIEBIE, A NIE TY DLA DOMU
NIE BÓJ SIĘ WYMAGAĆ OD MISIA - ON I TAK WIE, ŻE GO KOCHASZ!!!
PIJ WODĘ
ZJEDZ ŚNIADANIE
ZWIĘKSZ OBROTY
SKUP SIĘ NA TYM, CO ROBISZ
JEŻELI ROBISZ KILKA RZECZY NA RAZ - WYSIL MAKSYMALNIE SWÓJ UMYSŁ
DBAJ O SIEBIE !!!
UNIKAJ LUDZI, KTÓRZY ODBIERAJĄ TWOJEMU ŻYCIU KOLORY
ZNAJDŹ WIĘCEJ CZASU NA SPOTKANIA Z BLISKIMI !
NIE STARAJ SIĘ ZA WSZELKĄ CENĘ WSZYSTKICH ZADOWOLIĆ, BO TO NIEMOŻLIWE !!!

Ten, kto przeczyta je uważnie, dojrzy w nich MNIE. Moje słabości. Moje zaniedbania. To, co chcę zmienić w sobie. Chciałabym żyć w zgodzie ze sobą, maksymalnie ułatwić sobie życie, nie gonić za błachymi sprawami, skupić się na tym, co ważne, na Rodzinie, na Przyjaciołach, na Pasji, na efektywnej, wnoszącej dobro i pozytywną energię Pracy. 
Ten rok obszedł się ze mną łaskawie, nawet bardzo łaskawie. Zyskałam wiele, straciłam tylko czas, który mogłam spożytkować lepiej. Mam nadzieję, że w tym roku uda mi się to zmienić :)
I tego właśnie chcę życzyć i Wam, dziewczynki! 
Byście ten przyszły rok wykorzystały w całości, cieszyły się z każdego małego Dobra. By przyniósł Wam same radości, a jeśli przyplączą się też smutki - to niech dobre wiatry szybko je rozgonią :)
Bardzo Wam dziękuję za ten wspólny rok, za wszystkie cudowne, motywujące słowa, za Waszą obecność! W przyszłym zamierzam dalej kontynuować moje blogowe dzieło, razem z Wami :D

Zauważyłyście, że zwracam się już do Was per "dziewczynki"? No bo, co się tu oszukiwać, same tu u mnie kobitki jesteśmy, jak jeden mąż :D

Post ten wyszedł trochę melancholijny, trochę inny niż wszystkie, ale jak wszystkie inne - jest mój. Chciałam, by ta ostatnia w tym roku wiadomość ode mnie trochę mnie Wam przybliżyła :) Udało się? :) (Przedostatnie zdanie wyszło niezbyt poprawne stylistycznie, ale zdania łączone to zawsze była moja zmora;)
Buziaki ogromne kochani moi, zmykam. A żeby zakończyć trochę zwyczajniej, pokaże Wam jeszcze moje kolczyki na wieczór, które zrobiłam z modeliny i drobnych koraliczków o smakowitej nazwie "bulion" ;)


Buziaki, bawcie się dziś wspaniale, we wspaniałym towarzystwie, w rytm ulubionej muzyki, no i... 
Szczęśliwego Nowego Roku!!! :D

14 komentarzy:

 1. Te słowa chyba odzwierciedlają i mnie ;) Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku! Super postanowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję i życzę
  Niech Nowy Rok przyniesie Ci
  radość, miłość, pomyślność
  i spełnienie wszystkich marzeń.
  DO SIEGO ROKU!

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 5. Od jakiegoś czasu nie wymyślam sobie egoistycznych postanowień, staram się, aby moje postanowienia wnosiły coś dobrego w życie innych :) Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za życzenia i życzę Tobie również Szczęśliwego nowego Roku!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. OO!!! już dziś wydrukuje sobie Twoje postanowienia i powiesze na lodówce i spogladac na nie bede codziennie jak na swoje własne:))))), zamiast Misia, wpisze Lidusia i gotowe! :))))oj Joluś! Niech Ci sie spełnia, niech realizuje wszystko o czym marzysz, Wspaniałego Nowego Roku Kochana!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Szczęśliwego Nowego Roku, Nowy znaczy Ciekawszy :) życzę powodzenia i radości tworzenia nowych cudeniek :)

  OdpowiedzUsuń
 9. piekne słowa napisałaś, wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczne kolczyki! Najlepsze życzenia na ten Nowy Rok :)

  OdpowiedzUsuń
 11. no Kochana super postanowienia, kilka sobie nawet chyba skradne:P a kolczyki sliczne i eleganckie:)

  OdpowiedzUsuń
 12. Mogłabym niektóre z Twoich postanowień dopasować do siebie :) Ja miałam więcej ćwiczyć (no dobra - w ogóle ćwiczyć po prostu...) i nawet mi się to udawało przez miesiąc z hakiem, ale potem rozłożyło mnie znowu choróbsko... Nie mogę się wyleczyć od Świąt :/ A tu za pasem Wielkanoc! Już dwie kuracje antybiotykowe za mną! Masakra!

  OdpowiedzUsuń

Kochani, dziękuję za Wasze odwiedziny i komentarze - wszystkie razem i każdy z osobna! Zapraszam znów :) Do zobaczenia!

Copyright © ModeJolina , Blogger